2011 m. rugsėjo 2 d., penktadienis

Laukimas: The Pessimistic One

Aš manau, kad žmogus gyvena etapais, o vienam iš jų pasibaigus, prasideda kitas. Šį rytą supratau, kad mano gyvenime vyksta kažkas naujo. Stotelėje, klausydama pachmielnų paauglių kalbų apie jų rytinius potyrius, vos nevimtelėjau. Ne dėl to, kad tikėjausi, jog jie vakar visi nešventė, ar mane vimdytų pati situacija – dar nepasiekiau tos ribos, kai negalėčiau jų suprasti, bet jau puikiausiai pasiekiau tą, kai nebenorėčiau būti jų vietoje. Taip man šį rytą prasidėjo ruduo. Vėl įsėdau į vežimą, kuris juda link vasaros laukimo, tik jau kitos. Kartais pagalvoju, kiek laiko žmogus iššvaisto belaukdamas: krepšinio čempionato, gero koncerto, sekančios algos, kol nutirps sniegas, atostogų... Kartais žmogus gyvena vien tik tuo laukimu, o iš tiesų gyvena gerai – tik sulaukęs. Na kiek yra tokių, esančių laimingų čia ir dabar? Kurie nesėdi ir negalvoja, kad ai dabar kaip yra taip yra, bet va kai vesiu, kai turėsiu savo namus, kai uždirbsiu daugiau, kai atšils... Lyg numodeliuotum savo gyvenimą kažkur link, lyg jis gyventų sau vienas atskirai, kaip kokia dvasia, o kūnas sėdėtų ir lauktų prie kompiuterio, pasirėmęs į TV pultelį, ar alaus bokalą, slankiotų darbe galvodamas, kaip bus gerai, kai atsitiks tai, visai greit – už kokių dviejų mėnesių. Ar pastebėjot, kad sulaukus to mistinio kažko dažniausia žmogus randa pasiteisinimą laukti kažko kito: užuot ėmęs ir pašalinęs tą trūkumą, kuris leistų gyventi čia ir dabar, jis susigalvoja naują laukimą, naują pasiteisinimą sau ir įsivaizdavimą, kad kada nors tai jau tikrai gyvens geriau. Užuot pripažinus baisią tiesą: taip, tai ir yra tavo gyvenimas. Ir jis taip slenka. Ir tai yra tai, ką tu prisiminsi: kaip vos akis praplėšdavai rytais ir pagalvodavai, kokia savaitės diena, kaip užsilaukdavai šeštadienio, kaip šeštadieniais užsilaukdavai tų šeštadienių, kai šalia bus mylimasis, kai turėsi daug pinigų, kai nelis lietus, kai nesnigs ir bus šilta... ir kai tai atsitiks, tada iš karto tu pradėsi daryti tai, ką iš tikrųjų mėgsti, gyventi taip, kaip iš tikrųjų norėtum.

Kuris laikas, apėmus tokiam laukimui, man darosi baisu. Baisu, nes laukti darosi vis lengviau – tie mistiniai du mėnesiai iki atostogų prabėga akimirksniu, dienos iki sekančios algos – dar greičiau, o aš vis numodeliuoju tai, ką norėčiau daryti ir kuo norėčiau būti į kažkokį paralelinį pasaulį, kur jau tikriausia gyvenčiau net ne aš, nes ta kita, iš šalies žiūrint, neatrodo mėgstanti laiką švaistyti veltui.

Jei gyvensiu kiek dabar vidutinė miestietė moteris, tai man liko kokie 50 metų, arba – 600 mėnesių. Ne tiek daug ir laukti.

7 komentarai:

 1. Kažkurie iš tų laukimų nesipildo ir nesipildo, o gyvenimas, t.y., Likusių Mėnesių Skaitliukas, nesustoja palaukti, bet sukasi ir sukasi. Ir kasmet vis greityn.
  Jeigu mieruoti likusių mėnesių skaičiumi, tai galima skaudžiai apsigauti. Nes, sakykim, po keliasdešimties mėnesių bus sumažėjęs ne tik jų skaičius, bet ir kiekvieno jų trukmė palikusi visai kita.
  Šitoje vietoje būtų proga pradėti depresuoti. Bet paskui pagalvoji, kad nei čia tau pirmam, nei paskutiniam šitaip. Milijardai patyrė lygiai tą patį ir milijardai dar patirs. Visi be išimties. Visai pusėtina tokia kompanija, ir ne taip nyku viskas atrodo.
  Dar galima pagalvoti, kad galbūt būtent taip viskas ir buvo užplanuota, ir kad galbūt su išeikvotais mėnesiais viskas nepasibaigs...

  AtsakytiPanaikinti
 2. Ačiū už nuorodą ;)
  Turbūt dar nepriėjau to etapo, kai mane guostų pomirtinio gyvenimo galimybė, nors tikinti esu. Nemanau, kad man bus depresija, tiesiog truputi susimąsčiau, kaip greit laikas bėga ir ką žmonės iš tiesų veikia... :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Sugalvojau, kad jeigu žmogus rimtai negalvoja, kad reikės mirti, tai jis apgaudinėja pats save, mato ne visą gyvenimą. Juk rimtai - mirtis yra antras pagal svarbumą įvykis žmogaus gyvenime, ir nekreipti į jį dėmesio, gyventi taip, tarsi jis būtų nesvarbus, yra kažkaip nelogiška :D Turbūt pati didžiausia saviapgaulė iš visų įmanomų. Juk jeigu sužinotum, kad kažkurią dieną būtinai išsidursi akį, tai turbūt darytum daug dalykų, kad to išvengti. O čia visi žino, kad mirs, bet dauguma apie tai negalvoja ir gyvena taip, tarsi mirti niekada nereikės.

  AtsakytiPanaikinti
 4. perskaičiau ir susimąsčiau, o tai yra labai gerai!

  AtsakytiPanaikinti
 5. 11/10.

  ... O kai jau nebesugalvoji, ko laukti dar, kartais pradedi laukti noro palįsti po traukiniu.

  Ech, Godo, Godo. Godo.

  AtsakytiPanaikinti
 6. Žinai, aš labai dažnai apie tai mąstau, ypač, kai tingiu ko nors imtis, kad nelabai yra to laiko tingėti, niurnėti, bambėti, liūdėti, ir pan. O ypač laukti geresnių laikų, kurie, tiesa ta, niekada ir neateis. Geriausias laikas, kurį turim, yra čia ir dabar. Gaila, kad kartais to nepastebim. Labai geras rašinys...Super :)

  AtsakytiPanaikinti